Komunikat w sprawie opłat za egzamin maturalny w 2019 r.

W związku ze zmianą przepisów o opłatach za egzamin maturalny Okręgowa Komisja Egzaminacyjna informuje, że termin wnoszenia opłat za egzamin maturalny został przedłużony do 7 marca 2019 r. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacją o opłatach, która została umieszczona w zakładce Egzamin maturalny/opłaty. W zakładce została także umieszczona wyszukiwarka ułatwiająca zdającym orientację w opłatach… czytaj dalej »


O PRAWACH KONSUMENTA

7.12.2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz osób bezrobotnych, realizującego współfinansowane przez samorząd województwa świętokrzyskiego zadanie pod nazwą „Świadomy konsument – to doinformowany obywatel”, dla słuchaczy CKU odbyło się szkolenie poświęcone prawom konsumenta. Poprowadzili je w grupach prawnicy Grzegorz Partyka oraz Olgierd Hojnowski. – Kampanię informacyjno-edukacyjną w tym zakresie uważam za bardzo wartościową i przydatną… czytaj dalej »


O PRECYZYJNYM ROLNICTWIE

23.11.2018 r. uczestnicy KKZ w zawodzie rolnik wysłuchali informacji o rolnictwie precyzyjnym, które staje się coraz bardziej popularne również w naszym regionie. Okazuje się, że współczesny rolnik może siać, nawozić i wykonywać inne prace polowe, jednocześnie oglądając np. film czy w ogóle nie wychodząc z domu. Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest to jak najbardziej realne… –… czytaj dalej »


„Nowe zasady – nowe szanse”

Pod takim tytułem odbyła się w piątek konferencja w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prelegenci, tj. Krzysztof Adamski z Urzędu Miasta, Mirosław Sejdziński – Naczelnik Urzędu Skarbowego oraz Beata Burda i Małgorzata Soboń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mówili o zakładaniu działalności gospodarczej i powinnościach przedsiębiorców wobec reprezentowanych przez siebie instytucji. – Już po raz… czytaj dalej »