Ciekawe zajęcia otwarte

 

W październiku i listopadzie w  CKU Ostrowiec odbyły się zajęcia otwarte na KKZ w zawodach informatyk elektryk oraz architektura krajobrazu.

Zostały one poprowadzone przez naszych nauczycieli: Annę Dymanowską Romana Gorazdę, Jerzego Ptaka i Paulinę Sitarską. Pierwsze spotkanie o tematyce „Konfiguracja urządzeń peryferyjnych” będąca elementem zagadnień z naprawy urządzeń techniki komputerowej. Kolejne spotkanie prezentowało  urządzenia sieci komputerowych,  urządzenia do drukowania i wycinania grafiki wektorowej wykorzystywanej w szeroko pojętej tematyce grafiki komputerowej. Plotery, na których przeprowadzano demonstracje, są również wykorzystywane do wydruku projektów wykonywanych na kierunku KKZ architektura krajobrazu.

Uczestniczyli w nich zainteresowani tematyką słuchacze CKU.

Celem zajęć było zapoznanie ze sposobem poprawnej instalacji urządzeń peryferyjnych i sieci komputerowych wraz z omówieniem poszczególnych podzespołów komputerowych i ich właściwym montażem i demontażem oraz urządzeń drukujących i tnących.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć tematyki związanej z bezpieczeństwem oraz higieną pracy przy stanowiskach komputerowych
i montażowych. Poruszono bardzo ważne zagadnienia dotyczące zagrożeń występujących w trakcie nieprawidłowego montażu poszczególnych podzespołów.

Skoncentrowano się na wielu ciekawych tematach z elektroniki.

Po prezentacjach nauczycieli uczestnicy mogli samodzielnie zmierzyć się z praktycznym wykonaniem wielu ciekawych prac montażowych, które będą w przyszłości wykonywali na egzaminach państwowych w naszej placówce.

Praca słuchaczy z urządzeniami drukującymi i tnącymi szczególnie zainteresowała obecnych na spotkaniach, czego dowodem było ich duże zaangażowanie w pracę.