„PISANIE JEST SZTUKĄ”

 

16.03.22 w pięknych wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu kaligraficznego „Pisanie jest sztuką”, organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy z Urzędem Miasta. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. W tym roku jury w składzie: Tomasz Gębka, Ewa Zakowana, Aneta Pierścińska-Maruszewska, ocenie poddało blisko 40 prac, które wpłynęły na konkurs. Przyznano 6 wyróżnień (dla Edyty Jamróz, Iwony Pająk, Małgorzaty Sobieraj, Anny Mrozowicz, Krystyny Sadłowskiej, Marzeny Madej), trzecie miejsce ex aequo – Elżbiecie Mazur
 i Kindze Szczygieł, drugie miejsce ex aequo – Jadwidze Myśliwskiej i Barbarze Gratek, zaś I miejsce
w tym roku zdobyła Paulina Sitarska. Nagrodzone prace będzie można podziwiać na witrynach przystankowych. Ponadto uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

– Ten konkurs, jak również inne inicjatywy kulturowe nie miałyby tak atrakcyjnej formuły, nie byłoby też tak cennych nagród, gdyby nie zaangażowanie pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego, dlatego dzisiaj, kiedy przy okazji tego konkursu popularyzujemy piękno w tym coraz brutalniejszym świecie, pragnę wyrazić wdzięczność i powiedzieć, że dzięki jego wierze w sens i powodzenie tego typu wydarzeń, Ostrowiec Świętokrzyski ma bardzo znaczący wpływ na kształtowanie tego, co służy rozwojowi społeczeństw, w tym kultury języka – mówiła dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem pisma uczestników konkursu i bardzo dziękuję wszystkim za udział, za szerzenie piękna. Mimo że ocena nie była łatwa, bo poziom prac wysoki, to mamy poczucie sprawiedliwego werdyktu – dodaje.