O KOMUNIKACJI PODCZAS OBCHODÓW TYGODNIA KARIERY

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim na zaproszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz kolejny włączyło się w Ogólnopolski Tydzień Kariery, tym razem przebiegający pod hasłem: DoradzaMY zawodowo – wybieraMY odlotowo.

Zaplanowane na 23. i 24.10.2020 r. warsztaty na temat skutecznej i efektywnej komunikacji interpersonalnej z racji obostrzeń obowiązujących od 24.10.2020 r. przeprowadzono dla większej liczby osób 23.10.2020 r., z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Odbiorcami byli zainteresowani słuchacze placówki, zarówno szkół, jak i kwalifikacyjnych kursów zawodowych (łącznie około 80 osób).

Prowadząca warsztaty dr Aneta Pierścińska-Maruszewska uświadomiła słuchaczom, że od komunikacji zależą nasze sukcesy i porażki. Najważniejsza w komunikacji jest etyka, zaraz za nią sprawność językowa, poprawność, ale nie bez znaczenia pozostaje także estetyka. Największy wpływ na partnera komunikacji ma jednak mowa ciała. Prowadząca przybliżyła zatem również wiele tajników komunikacji niewerbalnej.