BĘDZIEMY REKRUTOWAĆ, WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM

 

W Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczynają się przygotowania do rekrutacji na nowy rok szkolny.

-Doświadczamy wyjątkowego czasu, co sprawia, że nasza codzienność różni się od tej sprzed ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Mierzymy się z nowymi wyzwaniami. Cały czas pozostajemy placówką przyjazną i otwartą na potrzeby słuchaczy i kandydatów ubiegających się o naukę w CKU. Rekrutację będziemy prowadzić drogą elektroniczną, z wykorzystaniem poczty tradycyjnej, a także przewidujemy możliwość wypełnienia wniosku w siedzibie CKU – informuje dyrektor CKU Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Aby zapisać się do liceum lub szkoły policealnej czy też na kwalifikacyjny kurs zawodowy, będzie można pobrać odpowiedni wniosek ze strony ckuostrowiec.pl i przesłać wyraźne zdjęcie lub skan wypełnionego druku na adres: wicedyrektor.cku@ostrowiec.edu.pl bądź przesłać wniosek pocztą tradycyjną.

Ze względu na zgłaszane potrzeby przewidujemy również możliwość wypełnienia wniosku w siedzibie CKU na ul. Sandomierskiej 26A (na korytarzu będzie ustawiony stolik, na którym będą znajdowały się druki i skrzynka, do której będzie trzeba wrzucić wypełniony wniosek). Oczywiście, przychodząc do placówki, należy mieć maskę
i rękawiczki, a także zachowywać odpowiednią odległość od innych osób, co oznacza, że tylko jedna osoba może przebywać w miejscu, gdzie będą umieszczone skrzynka i wnioski. Na razie nie będziemy nikogo kierować na badania lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do kształcenia w danym zawodzie.

O szczegółach będziemy informować wraz z pojawiającymi się zaleceniami i zarządzeniami dotyczącymi rekrutacji. W razie pytań prosimy także o kontakt telefoniczny (41 2653467) w godz. od 8.00 do 15.00.

Jeśli ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty będzie się przedłużało na nowy rok szkolny, zmienimy plany nauczania w taki sposób, aby najpierw zrealizować zdalnie wszystkie zajęcia teoretyczne, później dopiero zajęcia praktyczne w pracowniach CKU orazpraktyki u pracodawców.

poniżej do pobrania wnioski o przyjęcie do szkoły:

Wniosek o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej
Wniosek na kwalifikacyjne kursy zawodowe
Załącznik do wniosku – informacja o przetwarzaniu danych osobowych