W CKU O PODROŻY DOOKOŁA ŚWIATA

 

W Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyło się fascynujące spotkanie z podróżniczką Jolantą Wiśniewską. Pani Jola w ciągu 35 dni była na trzech kontynentach (Europa, Ameryka, Azja), odwiedziła trzy największe państwa – Rosję, Kanadę i Chiny; łącznie przebyła 24 000 km (to jest obwód Ziemi na 50 stopniach szerokości geograficznej), w tym 9200 km koleją transsyberyjską. Podczas swojej wyprawy przeżyła wiele przygód, doświadczała całej gamy emocji, spotkało ją wiele życzliwości i otwartości ze strony ludzi różnych kultur. Musiała podołać wielu wyzwaniom i niejednokrotnie mierzyć się z samą sobą. Niewątpliwie była to jej podróż życia, do której – jak zaznaczyła na wstępie – przygotowywała się dwa lata.

– Do CKU zapraszamy ciekawych, inspirujących gości, a takimi bez wątpienia są podróżnicy. Podróże rozwijają nas, bogacą o rozmaite doświadczenia, a niejednokrotnie mobilizują do maksymalnego wykorzystywania swojego potencjału, uczą zaradności życiowej, tolerancji oraz wielu wspaniałych i potrzebnych rzeczy. Dlatego bardzo się cieszę, że Jolanta Wiśniewska, która odbyła tak ekscytującą podróż, podzieliła się z naszymi słuchaczami swoimi doświadczeniami, energią. Obcowanie z takimi osobami jest szczególnie wyjątkowe i wartościowe – mówi dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Pani Jola Wiśniewska opowiedziała kilka zabawnych historii, podzieliła się też wieloma ciekawostkami z podróży (np. tym, że w Ameryce metro bywa nadziemne, a centra handlowe buduje się pod ziemią, że bardzo ważne jest wkomponowanie zabudowy miejskiej w otaczający krajobraz naturalny, że gniazdka do wszystkich możliwych wtyczek znajdziemy w chińskich hotelach i że nawet nie znając języka autochtonów można się porozumieć). Zgromadzeni w sali konferencyjnej słuchacze i goście mieli również okazję podziwiać piękne zdjęcia i filmy z podróży.