TRENUJEMY SWOJE UMIEJĘTNOŚCI I DZIELIMY SIĘ Z INNYMI

 

Dwanaście kompletów strojów dla czirliderek dopingujących siatkarki KSZO Ostrowiec oraz dwadzieścia kompletów strojów dla chórzystek przekazali słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim dla uczennic PSP nr 4.

Z pomysłem uszycia strojów dla uczniów przez naszych słuchaczy wystąpiła dyrektor PSP nr 4 Agnieszka Batóg, a my bardzo chętnie przystaliśmy na tę propozycję. Nasi kursanci kształcący się na kkz w zakresie kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie krawiec uszyli piękne stroje. Była to okazja do treningu ich umiejętności krawieckich, ale także pracy zespołowej i działania pod presją czasu.

– To wspaniale mieć jakąś pasję i móc ją realizować – mówi Izabela Budzich, słuchaczka CKU. – Podjęliśmy się uszycia tych strojów, bo wiedzieliśmy, że dzieci będą miały ogromną radość. Ja wychodzę z założenia, że w życiu trzeba od siebie także dawać, a nie tylko brać. Mamy bardzo dobrych pedagogów, dzięki którym zdobywamy potrzebne umiejętności. Powiem nieskromnie, że stroje dla czirliderek i chórzystek udały nam się wyjątkowo, a, jak widać, dziewczynki też są bardzo zadowolone.