SŁUCHACZE CKU ZNAJĄ PRAWO PRACY

 

W Centrum Kształcenia Ustawicznego już po raz drugi odbył się konkurs na temat znajomości prawa pracy, organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

– Znajomość kodeksu pracy, wiedza na temat higienicznych oraz bezpiecznych warunków pracy jest przydatna w życiu codziennym, a nam bardzo zależy na kształceniu takich umiejętności – mówi dyrektor CKU Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Inspektor PIP Stanisław Golmento bardzo pochwalił wiedzę słuchaczy CKU.

Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi rożne działania prewencyjne, w tym program edukacyjny pod nazwą „Kultura bezpieczeństwa” – mówi Stanisław Golmento, główny specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. – Zawsze bardzo chętnie przyjeżdżam do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu, bo wiem, że uczą się tu ludzie dorośli, którzy swoją wiedzę będą mogli spożytkować właśnie w pracy. Uczestnicy odpowiadają na 25 pytań. Dla pięciu najlepszych osób mamy nagrody. Znajomość kodeksu pracy jest niezwykle ważna. Pomaga to w tak prostych sprawach, jak załatwienie sobie urlopu czy okresu próbnego u pracodawcy zamiast umowy zlecenia. Nie wszyscy pracodawcy uświadamiają swoich pracowników co do ich praw, skupiając się raczej na obowiązkach. Znajomość kodeksu pracy to korzyść dla przyszłych pracowników, jak również osób już zatrudnionych.

Największą liczbę punktów otrzymały: Iwona Jarek, Izabela Budzich, Wiesława Broda.

Do konkursu słuchaczy przygotowała nauczycielka Aleksandra Zygmunt.