Z pasją o pomaganiu

 

W wyjątkowym spotkaniu wzięli udział słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jego bohaterką była jedna z ich szkolnych koleżanek – Marta Olechnowicz – która opowiedziała o swoich wyborach życiowych i pasji, jaką jest pomaganie bezdomnym i chorym.

Do Centrum Kształcenia Ustawicznego zapraszamy ciekawe osobowości, które oddają się swoim pasjom, dzielą się swoją pozytywną energią, zarażają przebojowością,. Organizujemy także spotkania z naszymi inspirującymi absolwentami i słuchaczami, a taką osobą z całą pewnością jest pani Marta Olechnowicz. Do naszej placówki zapisała się, by lepiej spełniać się w wolontariacie. Kształci się na kwalifikacyjnych kursach w zawodzie fryzjer i opiekun medyczny. Ma niezwykły dar, wspaniale przebywa się w jej towarzystwie, jej optymizm udziela się innym.

Od 13. roku życia działa w wolontariacie. Już jako nastolatka pomagała w hospicjum i nadal chce służyć potrzebującym. Widzi wiele nierozwiązanych jeszcze problemów osób bezdomnych. Uważa, że każdy może pomagać.

– Troszcząc się o osoby chore, bezdomne, robimy też wiele dobrego dla samych siebie. Przede wszystkim poprawiamy nasze bezpieczeństwo, ale też czujemy się bardziej potrzebni innym i wartościowi – twierdzi M. Olechnowicz.

Pani Marta zapewnia, że każdy może pomagać, a na swoim przykładzie mówiła, jak pięknie dobro się mnoży i wraca ze zwiększoną mocą do tych, którzy je czynią.