Słuchacze CKU na targach fryzjerskich

 

Grupa słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego kształcących się na Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym w zawodzie fryzjer uczestniczyła w największych w Polsce Targach Fryzjerskich i Kosmetycznych Hair Fair & Beuty Fair 2016 w Katowicach. Tym samym słuchacze CKU mogli podziwiać pokazy najlepszych gwiazd fryzjerstwa w kraju. Bardzo wartościowym akcentem była także tzw. EDU STAGE – edukacyjna scena techniczna z prezentacjami fryzjerskimi krok po kroku.

– W trakcie targów odbyły się również mistrzostwa w różnych kategoriach, m.in. Mistrzostwa dla juniorów, jak i kategoria Kreatywna Master, kategoria męska Barber Style. W tym samym czasie czołowe marki fryzjerskie prezentowały swoje kosmetyki, akcesoria, wyposażenie, media, akademie fryzjerskie – komentuje Milena Klimek (opiekunka grupy).

Słuchacze byli zafascynowani tym, z jakim rozmachem zorganizowano przedsięwzięcie i jakie umiejętności pod presją czasu zaprezentowali fryzjerzy. Targi umocniły słuchaczy CKU w przekonaniu, że fryzjerstwo to przede wszystkim pasja, nieograniczona wyobraźnia i kreacja wizerunku człowieka.