Relacja z konferencji – OD POMYSŁU DO SUKCESU

 

Jak zarejestrować własną firmę, jak rozliczać się z Urzędem Skarbowym, jakie zobowiązania ma przedsiębiorca wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i gminy oraz jak rozwinąć swój pomysł na biznes – tego słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego mogli dowiedzieć się od przedstawicieli tychże instytucji podczas konferencji „Od pomysłu do sukcesu”, która odbyła się w murach placówki 18.11.2016 r.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W spotkaniu, oprócz zainteresowanych słuchaczy CKUi prelegentów, wzięli udział m. in. p.o. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Mirosław Sejdziński, Kierownik ZUS-u Grażyna Keyha, Joanna Pasternak z Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., p. o. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Kocjan, przedstawiciele Agencji Rozwoju Lokalnego i Fundacji „Pomocna Dłoń” oraz przedsiębiorcy, pani Magdalena Długosz wraz z mężem.

– W naszej placówce promujemy postawy aktywne, przedsiębiorcze i świadomy rozwój. W tym celu organizujemy rożne konferencje i spotkania – mówi dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego dr Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Warto wspomnieć o marcowej konferencji „Droga do sukcesu”, podczas której przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy wyjaśniał dokładnie, jak pozyskać środki z urzędu pracy na założenie działalności gospodarczej, natomiast przedsiębiorcy, których projekty znalazły uznanie oraz działający z sukcesami na rynku pracodawcy dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. We wrześniu natomiast zorganizowaliśmy konferencję na temat poradnictwa i doradztwa zawodowego w edukacji z udziałem specjalistów z całej Polski. W grudniu rozpoczniemy cykl spotkań z naszymi absolwentami, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu dojrzałości i obecnie są studentami lub absolwentami wyższych uczelni, prowadzą własny biznes oraz odnoszą sukcesy zawodowe.

Tego rodzaju spotkania, z udziałem specjalistów, motywują do działania i sprawiają, że słuchacze chętniej odwiedzają urzędy i proszą o wyjaśnienia nurtujących ich kwestii, bo przecież urząd też ma ludzką twarz.

SONY DSC