Kursantki Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu tworzyły piękne fryzury

 

Kilkanaście osób ze Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących skorzystało z zaproszenia Centrum Kształcenia Ustawicznego, które z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, zafundowało paniom bezpłatne zabiegi fryzjerskie.

Fryzury tworzyły kursantki kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zawodzie fryzjer, jakie prowadzi ostrowieckie CKU. Pod opieką instruktorki Mileny Klimek kursantki wykonały strzyżenie i modne stylizacje na głowach chętnie poddających się zabiegom pań. – Centrum Kształcenia Ustawicznego jest placówką otwartą na potrzeby naszego społeczeństwa, chętnie współpracujemy z różnymi środowiskami, te cele są wpisane w rozwój naszej placówki – powiedziała Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU. Mam nadzieję, że uczestniczki kursu sprawią fryzjerskimi stylizacjami radość osobom z zaprzyjaźnionego koła, a same jednocześnie mogą potrenować swoje umiejętności. Czynienie dobra samo w sobie uszczęśliwia, a jeśli kogoś to nie przekonuje, to może skuteczniejsza będzie świadomość, że zawsze wraca i po prostu się opłaca. Nasze kursantki już kilkakrotnie trenowały swoje umiejętności, strzygąc i czeszą podopiecznych domów pomocy społecznej, z ich fachu korzystali również uczniowie przed studniówkami. Myślę, że dzięki takim możliwościom staną się jeszcze lepszymi fachowcami i nie będą w przyszłości narzekać na brak klienteli. Nasze przyszłe kosmetyczki, florystki czy opiekunki medyczne również w ramach ćwiczeń praktycznych świadczyły swoje usługi.
Atutem naszej placówki jest dualne kształcenie – teoretyczne w odpowiednio przygotowanych pracowniach w CKU i oczywiście pod kierunkiem fachowej kadry oraz praktyczne u pracodawcy, co czyni naukę efektywniejszą, a jeśli ktoś zrobi wrażenie na pracodawcy, może otrzymać ofertę pracy. W takim tonie toczone są rozmowy z pracodawcami. Stąd też taka właśnie oferta placówki, dostosowana do wymagań rynku pracy. Nad powstawaniem efektownych fryzur czuwała instruktorka Milena Klimek. – Panie przychodzą do nas z gotowymi “pomysłami” na fryzurę, a czasem też decydują się na fryzury, jakie my proponujemy. Najczęściej wykonujemy dziś fryzury dzienne i strzyżenie – powiedziała Milena Klimek. Nasze przyszłe kosmetyczki, florystki czy opiekunki medyczne również w ramach ćwiczeń praktycznych świadczyły swoje usługi. Atutem naszej placówki jest dualne kształcenie – teoretyczne w odpowiednio przygotowanych pracowniach w CKU i oczywiście pod kierunkiem fachowej kadry oraz praktyczne u pracodawcy, co czyni naukę efektywniejszą, a jeśli ktoś zrobi wrażenie na pracodawcy, może otrzymać ofertę pracy. W takim tonie toczone są rozmowy z pracodawcami. Stąd też taka właśnie oferta placówki, dostosowana do wymagań rynku pracy.